New Wishes

 

چطور ادم می تونه بگه بهترین و درسترین روش زندگی این روشیه که من زندگی می کنم بدون اینکه روشهای دیگه رو امتحان کرده باشه و اصلا راجع بهشون بدونه ؟!

 

اصلا ساده تر، چطور ادم می تونه بگه غذاهایی که من تا حالا خوردم خوشمزه ترین غذاهای دنیاست وقتی هنوز غذاهای دیگه رو امتحان نکرده ؟!

 

چطور می تونه بگه کشور من زیباترین کشور دنیاست وقتی هنوز هیچی از جاهای دیگه دنیا ندیده ؟!

 

می رم سر اصل مطلب، چطور ادم می تونه بگه دین و اعتقادی که من دارم درسترین، آرامش بخش ترین، بهترین، پاک ترین و انسانی ترین دین دنیاست وقتی هیچ وقت هیچ مذهب دیگه ای نداشته یا در موردش اطلاعات کافی نداره !!

 

اصلا اگر هم من ِ نوعی بخوام راه و مذهب و دین درست رو انتخاب کنم چقدر مگه عمر مفید داره برای اینکار ؟! 

 

سوال آخر ! آیا این درسته خداوند انسان رو به خاطر نداشتن دینی که نتونسته باور کنه مجازات کنه ؟!

 

----------

 

می گن دو روش در کل برای ایجاد خلقت معروفتر و شناخته تر شده تره ! یکی خلقت (که همون داستان ادم و حوا و ...) و دیگری تکامل (تئوری انفجار بزرگ و جهش و تکامل تدریجی و داروین و ... )

معتقدین دینی که به روش خلقت اعتقاد دارن دست می ذارن درست روی ضعف های تکامل ... بله دانشمندان به این نتیجه رسیدن که اگر در یک موجود زنده جهش سلولی رخ بده و بر اساس نیاز عضوی از بدن اون طی سال ها تغییر کنه و مطابق با شرایط زیستی اون بشه این خصوصیت روی کروموزم ها منتقل نمی شه و به نسل بعدی انتقال نمی یابه . ....

و یا خیلی سعی کردن تئوری Big Bang رو شبیه سازی کنن اما با شکست مواجه شدن ...

 

خیلی جالب بود، وقتی کنیا بودم توی موزه کنیا تصاویر خیلی زیادی از انسان های گذشته با جمجمعه های واقعی رو که کشف شده بود دیدم و اون ها رو به صورت سیر تکاملی چیده بودن و از نظریات داروین هم عکس هایی گذاشته بودن ...

 

این چند روز داشتم کتابی می خوندم که نویسنده ای به گونه ای معتقده که انسان های مختلف از جانوران مختلف می تونن شکل گرفته باشن و ...

 

حالا اگر همه این اثبات ها و ابطال ها به دلیل کمبود اطلاعات و عدم پیشرفت مناسب علم در این زمینه ها باشه چی .. همون طوری که قرن ها پیش کسی ممکن نمی دونست روزی اینترنت و غیره ممکنه باشه ، کسی هم نمی تونه به دلیل عدم داشتن علم کافی نظریه ها رو رد کنه !!!

 

--------

 

حالا من چطور می تونم به عنوان یک انسان چیزی رو بپذیرم بدون اینکه در موردش فکر کنم فقط به صرف اینکه گذشتگان اینطور گفتن ؟!!!

   + سپیده ; ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٦ خرداد ۱۳۸٩
    پيام هاي ديگران ()