خورشت آلووو اسفناج ..

بچه و لوس که بودم خورشت آلو اسفناج دوست نداشتم .. آبگوشت هم همین طور .. نهایت آبگوشت خوردنم گذاشتن یه تیکه گوشت و چند تا نخود لوبیا روی پلو بود که مامان مخصوص من جدا پخته بود .. نهایتا هم گاهی ماست می ریختم تو آب ابگوشت می خوردم .. نخندید خوب .. گفتم که لوس بودم .. الان عاقل شدم .. همه چی می خورم .. حداقل امتحان می کنم .. واقعا ازم بپرسید چیزی هست که دوست نداری وجود نداره .. بگذریم .. اما خلاصه این خورشت اسفناج الو خورشت مورد علاقه خیلی هاست گویا و خوب یه زن خوب کدبانو مهربون باید بلد باشه .. دیشب در یک اقدام انقلابی درست قبل از اینکه مهمونام برسن تصمیم گرفتم خورشت آلو درست کنم .. برای اولین بار .. بدون دستور پخت مامان پز و ... اون هم در فصل عدم وجود اسفناج .. دو تابسته اسفناج سالادی خریدم.. با چند تیکه مرغ .. مرغ ها رو حسابی خرد کردم که زود بپزن چون در کنار ناشی بودن و مهمون داشتن وقت هم نداشتم .. عاشق خودمم ها .. بگذریم .. مرغ ها رو با ادویه و پیاز تفتی دادم که همچین بوش بره .. بعد هم آلو ها رو ریختم روش و بعد از 5 دقیقه که یه کم آلو ها به مرغ ها مالیده شدن اسفناج ها رو خالی کردم روش و هم زدم تا اسفناج ها بخار ببینن و جمع شن .. یه چند دقیقه که گذشت یه لیوان هم اب جوش ریختم روش و و کمی هم شکر زدم .. درش رو بستم و سپردم به خدا .. خلاصه کل زمان اماده سازی شد 15 شاید هم 10 دقیقه و کل زمان پخت هم 45 دقیقه شایدم کمتر ..

جاتون خالی خیلی خوشمزززززه شد .. حالا دارم می رم تو فکر پختن غذاهای خوب ولی سریع .. اگر بتونم ورژن فسنجون سریع رو هم کشف کنم که اونم تا حالا نپختم حتما بر میگردم خدمتتون :)

/ 4 نظر / 42 بازدید
پروانه

منم کوچیک بودم اصلا دوست نداشتم، اما الان می خورم با مرغ هم خوب میشه. با کدو حلوایی سرخ شده و مرغ که محشر می شه. به به. [گل]

حسین

سپیده جان برای خودت کدبانویی هستی ها. قدر خودت رو بدون [لبخند]

مضراب

من نمي تونم اسفناج بخورم دل و روده ام بهم مي ريزه ناجور.. مادر زياد درست مي كنه آلو اسفناج، به آلو و از اين قبيل غذاهاي سنتي:)

Fredo

سلام سپیده 1) خیلی خوشحالم که بعد از مدتی دوباره چند وقتیه که از پستات همینجور روحیه میزنه بیرون 2) از بد غذایی گفتی... من مصیبتم! وجترینم، هرجا میرم دردسرم 3) مدتیه که پیدام نیست به خاطر گرفتاریه زیاده، عملاً وقت سر خاروندن ندارم (حالا کسی هم نپرسید که کجایی پیدات نیست، خودمو تحویل گرفتم) اما با وجود مشغله ها پستات رو میخونم و از اینکه حالت خوبه خوشحال میشم و به یادت هستم و هر صبح برات آرزوی روزی سرشار از خوشی و سلامتی دارم 4) ممنونم ازت به خاطر پستات، به خاطر پر انرژی بودنت، به خاطر وجودت