هممون چند شخصیتی هستیم !! حتی شما!

این چند وقت داشتم کتاب سیبل رو برای دومین بار می خوندم. دفعه اول نسخه ترجمه شده اش رو خوندم و واقعا برام داستان جذاب بود. و حالا تقریبا نیمه های نسخه اصلی کتاب هستم .. بگذریم .. راستش حس می کنم همه ما انسان ها مثل سیبل شخصیت های چندگانه داریم. و روحیات و اتفاقات مختلف زندگی، باعث می شه شخصیتی متناسب با شرایط نشون بشیم. علاوه بر اون شخصیتی هم درون ماست که فقط خودمون ازش خبر داریم و کردارهاش و گفتارهاش رو توی جمع نشون نمی ده.

همیشه حس کردم اگر شخصیت درونی من بخواد به واقعیت زندگی تبدیل بشه همه ارامش و ثبات زندگی ام رو به هم می ریزه. می شه یه ادم سرکش و بی اخلاق که هیچ کسی براش مهم نیست و جز به خودش و لحظه ای که درش زندگی می کنه فکر نمی کنه. حس می کنم انسان هایی که درد، نگرانی، تنهایی، غم و فریادهاشون رو  برای مدت طولانی درون خودشون نگه می دارند ممکنه با یه اتفاق یا ضربه تعادلی رو که در زندگی دارن از دست بدن و همون من دوم اختیار رو دست بگیره و اینجوری می شه که از زندگی فرار می کنن یا کارهای عجیب می کنن و یا خودکشی می کنن و یا غیره .. و کلا متفاوت می شن ..

یه جورهایی من های مختلف فرار از شرایط مختلف و یا مقابله با شرایط مختلف هستند.

راستی پیشنهاد می کنم حتما این کتاب رو بخونید. مطمئنم با هر سلیقه ای ازش لذت می برید.

/ 4 نظر / 5 بازدید
تو

منم این کتاب رو خوندم و با نظرت موافقم [چشمک] ما آدم ها در شرایط مختلف شخصیت های متفاوتی رو بروز میدیم

نسیم

سلام سپیده جان من هر چی خواستم بقیه نوشته هاتو بخونم چیزی ندیدم دیگه دوست دارم بیشتر مطابتو بخونم

دارچین

خیلی جالبه... من این کتاب رو چند سال پیش خوندم و راستش خیلی ترسیدم چون دقیقا فکر می کردم که یه موجود متفاوتی در من هست... شایدم چندتا [خنثی]

amir

سلام من قدیما این کتابو خوندم و الان خیلی دنبالشم ولی نمیتونم پیداش کنم