جهت یابی جدید در بلاگ :)))))

برای تنبیه کودک بهترین راه گویا اینه که اگر کار اشتباه و بدی انجام داد اون رو به جایی که براش کسل کننده است و هیچ گونه جذابیتی وجود نداره بفرستیم .. در سن های پایین تر حتی نشستن روی صندلی و هیچ کاری نکردن هم براش خسته کننده خواهد بود اما در سن های کمی بالاتر شاید لازم باشه مثلا اتاقی جایی رو برای تنبیه درنظر بگیریم.. و حتما اونجا هم لازمه هیچ وسیله بازی و سرگرمی براش وجود نداشته باشه ..

به شخصه فکر کنم مثلا اینکه گاهی ما رو که بچه بودیم تنبیه می کردن و مثلا از دیدن کارتون منع می کردن و به جاش می گفتن برو بشین درس بخون یا مشق بنویس هم کار اشتباهی باشه .. چون اونوقت بچه از درس خوندن زده میشه و اون رو کار مزخرفی می بینه که به جای تنببه داره ازش استفاده می شه ..

خلاصه اینکه راه درازی در پیش داریم .. ولی قطعا یکی از بهترین روش ها و بهترین کارها حرف زدن و توضیح دادن به بچه هاست .. حتی از وقتی نوزاد هستند ..

واقعیت اش رو بخواهید من شدیدا معتقد هستم بچه ها خیلی می فهمن و حتی از نوزادی .. اینکه جلوی اونها هر حرفی رو بزنیم و یا حتی در موردشون صحبت کنیم و فکر کنیم متوجه نیستند و یا نمی فهمن خیلی اشتباه هست ..

خلاصه اینکه هرچه در این وادی پیشتر می رویم گویا راه بسی سخت تر و دشوارتر به نظر می رسه علی الخصوص در زمینه تربیت ..

/ 4 نظر / 42 بازدید
زهرا (مامان بارام)

مرسی سپیده جون از مطالب قشنگی مه در مورد رفتار با بپه گذاشتی. قشنگ بودن.

مرجان

خدا بگم چیکارت بکنه. یهو می ری غیب میشی، یهو سه تا پست می ذاری تو یه روز. اوههههههههههههههههههههههههههههههههه هنوز نیومده رفتی راهکارهای تبیه یاد می گیری خدا صبرت بده مادر[نیشخند][نیشخند] همین طور به اون نی نی کوچولوی آینده با این مامان سخت گیر[قلب]

Fredo

آخی... نازی، جان خوش باشین

ندا

تبریک سپیده خانم پست رفتار به بچه ها که آیدا گذاشته بود رو که دیدم باید می فهمیدم ........welcome on board!