تصمیم ..

مادر شدن آخرین چیزی بود که بهش فکر می کردم .. گذاشتن وقت اونم شاید تا مدتی تمام وقت برای کسی دیگه ای جز غیرممکن ترین کارهای دنیا بود برام .. حتی قبل از ازدواج به شرط بچه دار نشدن فکر می کردم و حالا که به عقب نگاه می کنم می بینم ده سال صبر کردم و هر روز به این موضوع فکر کردم و منتظر لحظه ای شدم که آماده باشم .. که از همه نظر امادگی پذیرفتن این از خودگذشتگی رو داشته باشم ..

خیلی منتظر موندم تا اون لحظه برسه که بگم خوب من از امروز اماده ام که مادر بشم اما می دونی همیشه یه چیزی کم بود .  یا سفری در راه بود یا مهاجرتی یا پیشرفتی در کار و موقعیت جدیدی یا شرایط مالی یا احساسات و درگیریها و بالا و پایین های زندگی .. نمی دونم گویا اون لحظه هیچ وقت نمی اومد ..

اما امروز که به عقب نگاه می کنم می بینم اون لحظه بود، .. شاید تو تموم اون سال ها بود اما این من بودم که نمی دیدمش و یا شاید نمی پذیرفتمش .. همین که تصمیم گرفتم پذیرای این لحظه باشم راهشو باز کرد به زندگیم .. خودش مانع هاشو برداشت .. خودش شد اولویت ..

بعد فهمیدم همه مانع ها همه اتفاقات و همه درگیریهای زندگی و پیشرفت ها و غیره و همه و همه هر روز توی زندگی هستند و هیچ وقت این تکاپو و این تغییرات دست از سرت بر نمی دارن پس نباید منتظر اون لحظه هه باشی باید اون لحظه رو ایجاد کنی .. باور نمی کنی ولی اولین قدم که برداشته می شه عین خود کودک که جاش رو باز می کنه بین همه جا تنگی های درونت اون تصمیم و این شرایط جدید هم جاشو توی زندگیت باز می کنه ..

ادم ها خیلی قدرت دارند،‌انعظاف پذیری اشون بی حده .. ادم ها می تونن در کنار بهترین مادر دنیا بود موفق ترین زن هم تو زندگیشون باشن .. هیچ چیزی مانع نیست جز خودمون ..

 

/ 4 نظر / 50 بازدید
مریم

چه حس خوب و درستی

باران

جانا سخن از زبان ما میگویی خیلی درست بود من هم همین عقیده رو دارم مطمینم بزرگترین حسرت زندگیم در سالهای اینده اینه که زودتر واسه مادر شدن اقدام نکردم ! اینقدر همسر اما و اگر و دلیل و برهان میاره که منم شدم مثل اون .... هر چی میگذره این میل هم بیشتر فروکش میکنه و این اصلا خوب نیست اون جمله اخرت رو خیلی دوست داشتم [قلب]

مرجان

منم امروز داشتم به این فکر می کردم که تا کی منتظر بمونیم این برنامه بعد برنامه بعدی. چقدر عمر کوتاهه. قدمش خیر باشه براتون[گل]

پرستو

به عنوان کسی که هنوز نمی بینه اون لحظه رو، فکر می کنم که شاید اون آمادگی که می گی همین بلوغه که بودن اون لحظه رو ببینی. ولی این رو قبول دارم. آدم منعطفه و قدرتمند. همه چیز شدنی است اگه فقط آدم بخواد. و اگه نشد از پا نشینه مثل همیشه لذت بردم از نوشته ات