بچرخ بچه جونم ..

دیروز رفتم پیش میدوایف ام،‌طبق معاینات به عمل امده جناب بچه چرخیده و سرش پایینه اما هنوز باسن مبارک متمایل به پهلو هست و نیومده جلو .. بنابراین باید تلاش کنیم ایشون بچرخن تا در موقعیت مناسب زایمان تا هفته 36 قرار بگیرند ..

خیلی جالبه در این دوران و از میدوایف و کلاس ها خیلی چیزها یاد گرفتم .. به همه پیشنهاد می کنم حتما کلاس برن اگر موقعیت اش رو دارند .. خیلی جالبه که هرجا می رم همه بهم می گن دلا نشو ، دستت رو زیاد بالا نیار ، بشین ، استراحت کن .. اما دیروز نمی دونم بحث به کجا کشید که میدوایفم گفت کالا این حرف ها اشتباهه .. قبلا معتقد بودند مثلا لباس پهن کردن و دست رو زیاد بالا اوردن باعث پیچیده شدن ناف دور گردن بچه می شه که اصلا هیچ ربطی نداره .. راه رفتن،‌به جلو متمایل نشستن و زیاد لم ندادن و کلا فعالیت باعث می شه بچه شانس های بیشتری برای چرخیدن و در موقعیت مناسب قرار گرفتن داشته باشه .. همین طور اشاره کرد که خیلی از بچه ها با بند ناف دور گردنشون به دنیا میان که خوب مشکلی ایجاد نمی کنه و همون موقع به محض تولد بازش می کنن .. همین طور گفت تا می تونی روی چهار دست و پا باش و از اصلاح خودشون که می گن به قول معروف "زمان رو با مسواک بشور" استفاده کرد .. اینطوری رحم بازتر می شه و بچه می تونه بچرخه .. خلاصه کلی دستورات داریم برای چرخوندن ایشون به صورت کله پایین و پشت به دل مامان :)

خیلی جالب بود که گفت خیلی از کسانی که درد زایمان اشون به موقع شروع نمی شه و مجبور هستند با آمپول بهشون درد رو تزریق کنند دلیل اش همین موقعیت بچه است .. ممکنه سر پایین باشه اما چون کمر بچه به سمت کمر مامانه در واقع سر نمی تونه در دهانه رحم درگیر بشه و خوب هیچ فشاری وارد نمی کنه و دردهای زایمان هم شروع نمی شه  .. خلاصه ماجراها داریم ..

حالا یه بار راجع به همه باورهای غلطی که یادگرفتیم حتما می نویسم ..

فعلا برام دعا کنید .. که شدیدا محتاجم ..

/ 5 نظر / 49 بازدید
سمینا

سلام ازوب زیباتون دیدن کردم..دوست داشتیدازگالری من دیدن کنیدونظرتون روبگذارید

حسین

سپیده جان برای خودت و کوچولوی عزیزت آرزوی سلامتی کامل می کنم. پسر اول من تا آخرین روزهای قبل از زایمان وضعیتش خوب بود که ناگهان تصمیم گرفت یه پشتک بزنه و همه چیز بر عکس شد[وحشتناک] خلاصه بچه ها اهل منطقند. باهاش صحبت کن بلکه وضعیت رو اصلاح کنه[نیشخند]

fredo

حتما. هر روز برات دعا میکنم

پروانه

عزیزمی ی ی ی، اما خداییش قبضه روح کردی منو با این حرفا[نیشخند]

مضراب

آبجیم وضعیت قرار گرفتن بچه اش مناسب بود ولی دو تا آمپول و کلی سرم هم باعث شروع درد زایمان نشد! مجبور شد به سزارین!